Приватний інноваційний вищий навчальний заклад IV рівня акредитації в місті Дніпро, Україна. Якісна освіта, що відповідає міжнародним стандартам.
 
ЗДО №9 "Вишиванка" м.Сокаль.
 
КОМУНАЛЬНИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД





Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Flag Counter

News


Dec 23, 2019
Батл між першокласниками та дошкільнятами.
До нас завітали вчителі та першокласники ЗШ № 5 , розповідали про особливості НУШ та проводили батл з нашими дошкільнятами, де перемогла дружба.

Dec 22, 2019
Загальні батьквські збори
відбулись у цікавій та пізнавальній формі. Батьки змогли ознайомитись з роботою вчителя-логопеда та дізнатись про особливості НУШ.

Dec 15, 2019
Новорічні свята
У всіх наших діток пройшли новорічні свята. Новорічне диво, подарунки, захопило всіх - і дорослих і малих.

All news

Авторські конспекти занять

Мета: Розвивати артикуляційну моторику, тривалість мовленнєвого видиху, темп мовлення, висоту голосу, слухову увагу;  учити правильно вимовляти звук «ж» у звуковимові; формувати творче мислення, увагу, зосередженість; виховувати турботу про навколишнє серидовище, та почуття колективізму.

 

Обладнання: торбина з картинками (їжачок, жаба, жук, ножиці,морж, ніж), маски жучків та жабок, листочки, шишки, горішки, грибочки, струмочок,білочка, їжачок,  пазли квітки,кошик із сюрпризами.

Хід заняття

1.  Організаційний момент

Учитель-логопед. Закінчується останній місяці осені. На лісовій галявині тихо. Опадає останнє осіннє листячко, відлетіли до теплого краю журавлі. Тварини готуються до зими. Поховалися під кору дерев і сухе листячко й жучки.

(Діти-жучки починають гудіти. На середину залу влітають під звуки музики діти-жучки, імітуючи дзижчання жука і присідають біля стільчиків. Хлопчик і дівчинка у масках жуків співають.)

Хлопчик-жучок

По дорозі жук, жук,

По дорозі чорний.

Ти скажи мені, жучихо,

Чи ж я не моторний?

Дівчинка-жучиха

Ти такий моторний,

Такий чепурненький.

Бо у тебе є дружина

Такая ж гарненька.

Хлопчик-жук

Такая гарненька,

Гнучка, чорнобрива.

І в нас діточок багато

Ось і вся родина.

Хлопчик і дівчинка – жучки співають разом показуючи на дітей-жуків.

Учитель-логопед. А тепер жучки розкажуть нам про себе вірш.

Хлопчик-жук:

Я жук, я жук, я тут живу,

Ж-ж-жу, ж-ж-жу,

Дивлюсь, дивлюсь, сиджу, сиджу.

Та щось свою родину я тут не знаходжу.

Дівчинка-жучиха:

Я жучиха чепурна, я на ярмарці була,

Я маленьким жученятам подарунки принесла.

Ось вони в мене в мішечку,

Покладу я їх скраєчку. (кладе торбину)

Учитель-логопед: Ось почули це малята,

Чепурненькі жученята,

позбігались, позлітались,

за мішечок поховались.

Учитель-логопед: Дорогенькі мої діти-жученята,

Зараз вам буде маленька загадка:

Ви тихесенько сідайте

Та на мене поглядайте. (діти сідають)

 Сьогодні підемо з вами до лісу. Але щоб потрапити туди, слід виконати завдання. (Бере торбинку, у якій різні картинки зі звуком «ж». Дістає картинку і загадує загадку.)

У воді сидить охоче,

Та не риба і не рак.

Вистромля булькаті очі

І співає: «кум-квак, квак!» (Жаба)

З-за ширми з’являються жабки. Вони, стрибаючи, просуваються до дітей. Пропонують виконати вправи для губ.

Жабки: (співають пісню « Ми веселі жабенята»)

Ми веселі жабенята,

Ква-ква-ква! Ква-ква-ква!

Любим плавати й стрибати,

Ква-ква-ква! Ква-ква-ква!

У маленьких скреготушок

Рот широкий аж до вушок.

Учитель-логопед: Жабки, приєднуйтесь до нас, будемо разом виконувати вправи.

Вправи на дихання: «Політ великого жука» (звук «ж» твердо, протяжно). «Політ малого жука» (звук «ж» вимовляють ніжно, пом’якшено)

Дихальна гімнастика:

О-о-о – є яєчко одне.

А-а-а – яблучка два.

І-і-і – чотири олівці.

У-у-у – п’ять кізок веду.

Е-е-е – шоста сама за нами йде.

Учитель-логопед: Ось у нас чарівні картинки. Щоб потрапити до казкового лісу, потрібно озвучити ці картинки й переступити через струмочок. (Кладе з тканини струмочок, дістає картинку зі звуком «ж». Діти називають картинку й переступають струмочок).

Дидактична гра «Озвуч картинку»

(жук, жаба, баклажан, ніж, морж, ножиці)

Учитель-логопед: Ось ми потрапили до казкового лісу. Подивіться як красиво кругом, але чомусь сумує білочка? Білочки не лише збирають горішки, а й учаться співати.

Дидактична гра «Допоможемо білочці»

(проспівують голосні звуки)

Якось білочки малі

Вчили звуки голосні

А-О-У-Е-И-І.

Діточки не відставайте,

Тихо звуки проспівайте

А-О-У-Е-И-І.

А тепер голосно!

А-О-У-Е-И-І.

Повільно!

А-О-У-Е-И-І.

Учитель-логопед: А хто це під кущиком згорнувся?

Діти: Їжачок!

Діти розповідають віршики про їжачка.

Їжачок, їжачок, нащо ти згорнувся?

До твоїх голочок хто ж би доторкнувся!

Розгорнись, їжачку, прогуляйся трішки.

Покажи їжачку, де у тебе ніжки.

Ми на тебе всі поглянем,

І тебе, їжачку, кривдити не станем.

Учитель-логопед: Наші їжачки добрі. Вони вам приготували руханку про себе.

(діти імітують рухи).

Ходять лісом їжачки,

Тра-ля-ля, тра-ля-ля.

В них із голок піджачки,

Тра-ля-ля, тра-ля-ля.

А на голочках цупких,

тра-ля-ля, тра-ля-ля,

І кислички і грибки,

Тра-ля-ля, тра-ля-ля.

Учитеь-логопед: Діти, щоб їжачкам було весело, давайте викладемо для них чарівну квітку.

Дидактична гра «Виготовимо різнокольорову квітку»

(закріплення відтіночних кольорів)

Учитель-логопед: Їжачка заберемо із собою в подорож, відшукаємо лужок для нього.

Ми з вами вивчили віршики та скоромовки. Давайте розкажемо їх їжачкові.

1.  Ходить жук по дубині,

А жучиха - по ялині.

На жукові черевички,

Бо сам жучок невеличкий.

2.  Жук у жито повзе

І на жабу гуде ж-ж-ж.

Учитель-логопед: На галявині багато шишок, горішків, грибів. Давайте допоможемо зібрати їх їжачкові на зиму. Але насамперед потренуймо наші пальчики.

Пальчикова гімнастика «Гриби»

У корзині маслюки –

Їх так люблять їжачки!

Щоб грибочки рахувати,

Треба пальчики згинати.

-       Діти, ми з вами виконали всі завдання з чарівної торбинки. З ким ми зустрілись? Що вам найбільше сподобалось?

-       А ось сюрприз, який приготували їжачки. Ви хочете дізнатись, що приготували їжачки? (Діти розкривають кошик. Їжачки пригощають дітей горішками. Діти дякують їжачкові.)